Інструкція по експлуатації та догляду за киями для більярду.
Кий
Зберігання: Зберігати киї необхідно далеко від опалювальних та кліматичних приладів, тільки у вертикальному положенні в спеціальній стійці або в підвішеному стані, за допомогою спеціального затискача. Не допускається зберігання кия в похилому положенні - притуленим до стола або до стіни.
Експлуатація:
Наклейка: Розмір наклейки повинен точно відповідати діаметру переднього торця шафта, краї наклейки повинні бути рівні, робоча поверхня наклейки повинна мати сферичну форму діаметром 10-14 мм. Заточка наклейки проводиться за допомогою спеціального заточуючого пристрою, який надає їй правильну форму і піднімає ворс шкіри. Під час гри систематично зачищають поверхню наклейки від спресованих часточок крейди, щоб повернути шорсткість. Заміна наклейки проводиться як у разі зносу, так і у випадку необхідності змінити сферичність або жорсткість наконечника кия. Неприпустимо використовувати кий зі зношеною, збитою наклейкою - такий кий може пошкодити сукно.
Догляд за києм: Для повноцінного догляду за києм в більярдній необхідно мати:
набір спеціальних полірувальних дрібноабразивних шкурок для полірування поверхні шафта;
запас достатньої кількості наклейок для заміни;
спеціальний клей для наклейок;
пристрій для шліфування (зачистки) поверхні втулки;
пристрій для фіксації наклейки при її переклеюванні;
крейду з комплектом крейдотримачів;
нерідкий поліроль і м'які тканини для чистки та видалення забруднень;
розчин спирту для видалення сильних забруднень.
Додаткова інформація: Для того, щоб Ваш кий служив Вам максимально довго, Вам потрібно:
Правильно використовувати більярдний кий в грі;
Правильно зберігати і транспортувати кий;
Правильно і вчасно доглядати за києм і ремонтувати його.
Як правильно використовувати більярдний кий при грі на більярді. Тут все доволі просто. Головне - пам'ятати, що більярдний кий призначений саме для гри в більярд, тому рекомендації можуть бути наступними:
Не використовувати кий в грі, для якої він не пристосований, наприклад, не грати києм для пулу в російську піраміду, чи снукер.
Не піддавати більярдний кий різким стороннім навантаженням, не бити держаком кия по борту, не кидати на підлогу.
Не притуляти кий до стіни або більярдного столу - тривале перебування в такому положенні може призвести до його викривлення.
Намагатися не піддавати більярдний кий зайвим подовжнім навантажень - наприклад, використовувати для початкового розбиття піраміди куль інший, спеціальний кий.
Як правильно зберігати і транспортувати більярдний кий. Правильне зберігання кия - виключно важлива складова його довгої служби. Кий необхідно зберігати таким чином, щоб звести до мінімуму шкідливий вплив на нього навколишнього середовища. Особливо важлива відсутність перепадів температури (оптимальний температурний режим - 18-20 ° С) і вологості - протипоказані як надмірна вологість, так і надмірна сухість.
Дуже хороший варіант - коли більярдний кий зберігають і переносять в спеціальному чохлі, утепленому і максимально ізольованому від зовнішнього повітря. Крім того, бажано, щоб чохол був жорстким (для уникнення бічних механічних впливів).
Інший варіант правильного зберігання київ - в кийовниці. Існує багато варіантів кийовниць - як для великої кількості київ, так і на 2-4 кия. Існують моделі кийовниць, що включають у себе поличку для куль і підставку для крейди, дошку для записів результатів гри.
Особливу увагу слід приділити зберіганню кия в автомобілі - треба чітко розуміти, що зберігати більярдний кий в автомобілі не можна! В цих умовах може «повести» навіть найдорожчі і якісні киї, а саме через різкі перепади температур.
Як правильно і вчасно доглядати за києм і ремонтувати його. У процесі гри існує ймовірність того, що на киї утворюються зарубки. Для дорогих київ рекомендується використовувати спеціальні засоби для догляду за києм. Для недорогих моделей допустимо використовувати дрібну шкірку, якою можна відшліфувати Шафт кия (слід тільки розуміти, що часто це робити не можна).
Перед грою (і під час гри) можна використовувати спеціальну муфту, з м'якою чистячою поверхнею всередині. Вона не тільки очистить більярдний кий від забруднень, та й відполірує його. Ця процедура поліпшить ковзання кия і усуне дрібні подряпини.
Крім того, зрозуміло, слід стежити за станом наклейки і наконечника кия. Наклейка є частиною кия, що відповідає за безпосередній контакт кия з кулею, тому від якості наклейки і від догляду за нею залежить якість гри і здатність гравця впевнено володіти грою. М'які наклейки дозволяють зробити гру більш контрольованою, особливо для початківців, але вони швидше стираються. Для відновлення поверхні наклейки (вона повинна бути ворсистою і мати сферичну форму) використовуються спеціальні інструменти - заточувальні пристрої, махровки та ін. При необхідності - стара наклейка повинна бути замінена на нову. Наконечник (фіруліна), у свою чергу, служить для того, щоб оберігати кінець кия від розщеплення. Рекомендується періодично оглядати наконечник кия і, у випадку, якщо він має пошкодження (тріщини, сколи) необхідно його замінити на новий.